Sitede Ara

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğimiz, Obstetri ve Genel Jinekoloji adı altında 2 ayrı klinikten oluşmaktadır.

Toplam 40 yataklı kliniğimiz, modern donanımlı, ferah, geniş odaları ile hastaların konforu göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğimiz’de, 1 profesör, 2 doçent, 8 uzman hekim ve 2 araştırma görevlisi hizmet vermektedir.

Teşhis ve Tedavi Yöntemleri

Genel kadın sağlığı, menopoz-osteoporoz, normal ve riskli gebeliklerin takibi, infertilite, yardımcı üreme teknikleri ile tedavi (tüp bebek merkezi), jinekolojik kanser ameliyatları ve kemoterapi uygulamaları, ilgili departmanlarla işbirliği içinde yürütülmektedir. Anne-bebek sağlığı ve yüksek riskli gebeliklerin takibi Perinatoloji Ünitesi’nde, konusunda uzman hekimlerimizce yapılmaktadır.

Gebelerin ultrasonografi ve doppler ultrasonografi incelemeleri, normal ve problemli gebeliklerde tarama testleri (ikili, üçlü ve dörtlü testler), fetal anomali taramasına yönelik görüntüleme, girişimsel işlemler (amniosentez, kordosentez, CVS), izlem ve tedavi hizmetleri sunulmaktadır. Yeterli yenidoğan yoğun bakım şartlarına sahip pediyatri kliniği ile işbirliği içerisinde erken doğum riski bulunan gebelerin izlemi ve doğumu kliniğimizde gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca suda doğum ünitemiz en son teknolojiye göre dizayn edilerek hizmete sunulmuştur. Kadın genital kanserleri ile ilgilenen Jinekolojik Onkoloji Ünitesi’nde, kanser taraması, kanser erken teşhis ve tedavisine yönelik olarak Pap-Smear testi, HPV tiplemesi, kolposkopi, laparoskopik işlemler ve kanser ameliyatları gerçekleştirilmektedir.

Rahim ağzı kanserleri, rahim kanserleri, yumurtalık kanserleri, vulva ve vajen kanserlerine yönelik ameliyatlar jinekolog onkolog hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Medikal Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim dalları ile birlikte multidisipliner yaklaşımla hastalara kemoterapi ve radyoterapi hizmetleri sunulmaktadır. Kadın hastalıkları, menopoz takibi, doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgilendirme ve uygulama, infertilite tanı ve tedavisine yönelik tetkikler, ovulasyon indüksiyonu, intra uterin inseminasyon (aşılama) işlemleri ve rutin kadın sağlığı testleri, endometriyal biyopsi, histerosalpingografi (HSG) çekilmesi ve rahim içi araç (RİA) uygulaması polikliniğimizde verilen diğer hizmetler arasındadır.

Kliniğimizde; tüp bağlama, kist çıkarılması, endometrioma ve myom operasyonu, histerektomi gibi tüm işlemler laparoskopik olarak yapılmaktadır. Histeroskopik operasyonlar, idrar kaçırma ameliyatları, organ sarkmalarına yönelik düzeltici operasyonlar başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorlarımız